( ΝΕΑΝIΔΩΝ) ΦΟΒ - ΑΙΓΕΑΣ 44-69.

Για ένα ημίχρονο παρουσιάστηκε δυνατη στο βουρειο χθες το απόγευμα η ομάδα Νεανίδων του σωματείου μας αντιμετωπιζοντας την ισχυρή ομάδα του Αιγεα. Τα κορίτσια αποτελούμενα κυρίως από την ομάδα των Κορασιδων έπαιξε στα ίσα στο πρώτο ημίχρονο με ενέργεια στην άμυνα και ευστοχία κυρίως από τα 6,75 την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα του Αιγεα με το επιμέρους σκορ να είναι 26-28. Στο δεύτερο ημίχρονο το κακό ξεκίνημα και η ευστοχία των αντιπάλων στα πρώτα 5 λεπτά έφερε εκνευρισμό με αποτέλεσμα να χάσουμε το 3 δεκάλεπτο με 09-27. Στο τελευταίο δεκαλεπτο ανεβάσαμε πάλι την απόδοση μας αλλά ήταν πλέον αργά φθάνοντας δίκαια στην νίκη η ομάδα του Αιγεα. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια.

Δεκαλεπτα:12-13, 14-15, 09-27, 09-14.

ΦΟΒ (ΜΑΡΓΑΡΊΤΗ) : Οικονόμου Α 11(3), Σπαρταλη 6 (2), Οικονόμου Θ 1, Μάθιουδη 18 (1), Τζουμα, Μπατη 5, Ισλαμαη, Μπακλη 1, Σκιάθιτη, Μαργαρίτη, Καραμανη 1.

ΑΙΓΕΑΣ (ΓΙΑΣΕΜΗ) : Λοιζου 8 (2), Δανδουλα (1), Καρατζάνου 19(1), Μπατση, Χάλια, Αγκο 6, Γιαννιώδη, Ντενται 14, Σβορωνου 5, Φιλιππακη 6(1), Καλλιγερη, Γιαννιώδη 4.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr