20/3 (ΑΝΔΡΩΝ) ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 68-58

ΟΜΗΡΟΣ-ΦΟΒ 68-58

Την 2η συνεχόμενη ήττα γνώρισε το ανδρικό τμήμα του ΦΟΒ, χθες το βράδυ στα καμπόχωρα απο τον δυνατό Όμηρο Καλλιμασιάς με σκορ 68-58. Παρ'όλο το κακό αποτέλεσμα, οι παίχτες του Κ. Αμέντα έπαιξαν πολύ καλά  κυρίως μέχρι το 3ο δεκ.  Σωστές επιλογές στην επίθεση και στιβαρή άμυνα ήταν τα στοιχεία που χαρακτήρισαν την ομάδα μας, όμως  οι αρκετές χαμένες βολές και οι απουσίες του Χ. Κωστάκη και Γ. Κόκκοτα μας στοίχισαν το τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο όπου η ομάδα μας δεν άντεξε και λύγισε στο +10. Άξιο αναφοράς είναι και η κακή διαιτησία του 1ου διαιτητή κ. A. Συμιακάκη κάνοντας αρκετά λάθη σε κρίσιμα σημεία του αγώνα. Κυρίως στο δεύτερο  δεκάλεπτο με αποτέλεσμα τον εκνευρισμο της ομαδα μας.  Έτσι βρεθήκαμε στο ημίχρονο να ακολουθούμε στο σκορ (39-25). Η ομάδα μας κρατάει μονο τα θετικά στοιχεία απο τον αγώνα και προχωράμε δυναμικά στα playoffs αναμένοντας τον 2ο στην τελικά κατάταξη του Πρωταθλήματος. Επόμενος και τελευταιος αγώνας της κανονικής περιόδου είναι με τα Αρμόλια το Σάββατο 2/4 στις 17:30 στο Βουρειο.