21-04-2019 (ΕΦΗΒΩΝ ) ΒΑΟΛ - ΦΟΒ 62-59

Με γλυκιά ήττα ολοκλήρωσε την φετινή χρονιά το τμήμα του εφηβικού μας. Χθες το μεσημέρι στο βούρειο διεξήχθη ένα πραγματικό ντέρμπι  από δύο ποιοτικές ομάδες προσφέροντας ένα πολύ όμορφο αμφίρροπο παιχνίδι. Η ομάδας μας έπαιξε από το πρώτο λεπτό μεθοδευμένο μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση και το ημίχρονο  μας βρήκε να ηττούμαστε με ένα πόντο 37-36. Ιδία εικόνα σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα με το σκορ να εναλλάσσεται μεταξύ των αντιπάλων.  Τρία 3 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα καταφέραμε και προηγηθήκαμε  με πέντε πόντους εκεί  έγιναν μοιραία λάθη στην επίθεση με αποτέλεσμα να χαθεί το παιχνίδι στις λεπτομέρειες. Μολονότι επικράτησε ο ΒΑΟΛ 3 πόντους δεν κάλυψε την διαφορά του πρώτου γύρου του αντίστοιχου αγώνα όπου είχαμε νικήσει με 8 πόντους και έτσι τερματίσαμε στην 2η θέση του πρωταθλήματος Εφήβων μετά από τρία συνεχόμενα χρόνια ως πρωταθλητές. Πολλά συγχαρητήρια  και μπράβο για άλλη μια φορά στους αθλητές και των δύο ομάδων   για το όμορφο παιχνίδι, και κυρίως στους  αθλητές μας που αγωνίστηκαν χωρίς τους Στείρο  Θεόδωρο  και Ζαρκάδη  Νικόλαο  οι οποίοι και  ολοκλήρωσαν την παρουσία του στο σωματείο μας ως Έφηβοι. Η ιδία ομάδα με χθες  θα παρουσιαστεί και του χρόνου η οποία και θα προσπαθήσει να φέρει την  κούπα πάλι στον Βροντάδο.

Δεκάλεπτα: 21-22, 37-36, 52-51, 62-59.

Διαιτητές: Μασσάς - Αναστασάκης.

ΒΑΟΛ Χίου (Καλαμάρης) Αναστασάκης, Σερέπας 17(2), Ντούλης, Γ. Αγγελής 5(1), Μ. Αγγελής, Πούλος 4, Συριώδης 1, Βούλικας 15, Αντωνακάκης, Χριστοβασίλης 19(1), Κοιλαλούς, Τσαγρής.

ΦΟ Βροντάδου (Αμέντας) Δ. Λεώδης, Παϊδούσης 6(2), Κολιάρος 9(1), Ν. Λεώδης 14, Βλάττας 16(2), Καρύτης 3(1), Κοκκινάκης 11(1), Μπουλάς, Ταούζης.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr