5/3 (ΓΥΝΑΙΚΩΝ) ΦΟΒ - ΑΡΜΟΛΙΑ 59- 61

Την ήττα γνώρισε το γυναικείο τμήμα του ΦΟΒ με σκορ 59-61 στην παράταση απο την ομάδα του Ολυμπιακού Αρμολίων στο κατάμεστο Βούρειο. Δυστυχώς μέτρια εμφάνιση απο τα κορίτσια μας αλλα ευτυχώς η ομάδα μας παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας λόγο  της διαφοράς πόντων (41-44 υπερ του ΦΟΒ στο 1ο αγώνα) . Στα του αγώνα, στην αρχη του παιχνιδιού κάνοντας πολλά λαθη στην άμυνα βρήκαν τον ΦΟΒ πίσω στο σκορ. Στο 2ο δεκ. ένα ξέσπασμα στην επίθεση μας έφεραν μπροστά στο σκορ στο +11. Στην επανάληψη κάποια κρίσιμα τρίποντα έφεραν τις 2 ομάδες στα ίσα όπου στο τέλος φτάσαμε στην παράταση. Εκεί, η νεοσύστατη ομάδα κατάφερε και πήρε την νίκη.  Επόμενος αγώνας γυναικείου είναι 2/4 με τον Αιγέα στο Κλειστό στις 7:30μμ.

Δεκάλεπτα: 7-13, 24-12, 13-12, 8-12

ΦΟΒ (Κ. Αμέντας): Οικονόμου 9(1), Παντελόγλου 3, Μαθιούδη Α, Κατσάλα 24, Μπατή 11(3), Κονσταντίνοβα 8, Κληματσάκη, Θλιβίτη, Κατσανεβάκη, Αργυρούδη, Λιβανού 4, Ντανάϊ

Αρμόλια (Β. Ζουμής): Ξύδα 4, Κοσβάνη 2, Τζούμα 13 (4), ΜΙχαλιού, Παπανελοπούλου 23 (2), Σεζένια, Βάθη, Ξύδα Σ, Δάφνου  8, Μπάκουλη 3, Τουρλιώτη 2

Φωτογραφίες απο τον αγώνα μπορείτε να δείτε στην επίσημη σελίδα μας στο Facebook, πατώντας ΕΔΩ

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr