8/11 (ΕΦΗΒΩΝ) ΦΟΒ - ΝΟΘ 64 -54

Αήττητο παρέμεινε το τμήμα εφήβων του ΦΟΒ κερδίζοντας τον αξιόμαχο ΝΟΘ με σκορ 64-54 στο γεμάτο από κόσμο Βούρειο. Η ομάδα του Βροντάδου προηγήθηκε από το 1ο λεπτό μέχρι και το τέλος. Οι παίχτες του Κ. Αμέντα άντεξαν στην 40λεπτή άμυνα ζώνης της αντίπαλης ομάδας με  γρήγορο μπάσκετ και φυσικά αρκετά εύστοχα τρίποντα. Στην επανάληψη ο ΝΟΘ πλησίασε στο σκορ αλλά οι «πολυπρωταθλητές» μας με την εμπειρία που τους διακρίνει πήραν την νίκη με μαγικές φάσεις. Εξωπραγματικός για ακόμη μια φορά ο Ν. Κιρκινέζης με 32 πόντους 6 τρίποντα 5 ασσιστς, 4 κλεψίματα και 11 ριμπάουντς οδήγησε ηγετικά και τα υπόλοιπα παιδιά στην σημαντική νίκη.  Από την ομάδα  μας ξεχώρισαν οι ψηλοί μας κυρίως για το πάθος που έβγαλαν Γανιάρης 6π, Βλάττας 6π , Αχλαδίτης 2π. όπως και στα αμέτρητα επιθετικά και αμυντικά ριμπάουντ που πήραν. Τέλος ο ΦΟΒ ευχαριστεί θερμά τον χορηγό του Εφηβικό τμήματος Seven Spots για την στήριξη του και την παρουσία τoυ στην εμφάνιση μας

Δεκάλεπτα: 16-08, 17-12, 10-17, 21-17

ΦΟΒ (Κ. Αμέντας): Κιρκινέζης 32(6), Φραγκομίχαλος, Γανιάρης 6, Χωριανόπουλος 6, Αχλαδίτης 2,  Καρίτης , Ζαρκάδης 4, Λεώδης 5(1), Κοκκινάκης 3(1), Βλάττας 6, Αρμένης, Παϊδούσης

ΝΟΘ (Δ. Εσκίδης): Καραμανής, Στουπάς Α. 9, Στουπας Α. 11, Φρεζούλης 1, Τριπολίτης 22(3), Ζεϊμπέκης2, Ανδρεαδάκης, Μανωλάκης, Δαμίρης

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr