(ΕΦΗΒΩΝ / ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ) ΑΊΟΛΟΣ - ΦΟΒ 71-66

Ήττα για το εφηβικό μας τμήμα την πρώτη μερα του Β προκριματικης φάσης του παννεληνιου πρωταθληματος από την αντίστοιχη ομάδα του ΑΙΌΛΟΥ ΛΈΣΒΟΥ. Το παιχνίδι κύλησε ιδανικά για 3 δεκαλέπτα με  την ομάδα μας να βρίσκεται συνεχώς μπροστά στο σκορ . Με την αντίπαλη ομάδα να κανει στο τελευταίο δεκάλεπτο  ένα επιμέρους σκορ 13-21 και μεγάλη ευστοχία από την γραμμη των 6,75 (6 τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο) η <μικτή> ουσιαστικά Λέσβου επικράτησε δίκαια.

Δεκαλεπτα :19-15, 16-19, 18-16, 13-21

ΦΟΒ (Αμεντας-Καραπουρνος) Κιρκινεζης 39(3), Παιδουσης, Γανιαρης 2, Λεωδης, Χωριανόπουλος 7, Ζαρκάδης, Κοκκινάκης 8(1), Στειρος 4, Βλαττας 6.

ΑΊΟΛΟΣ (Γιαννικος - Προκοπίου) Καράχαλιας 29(4), Κουτσιουμπας 2, Πέρος 6(2), Λαγκαδας 3, Πανάγος, Γιαννικος 6(2), Στριγκος 2, Γεωργάντας 1, Συνοδινος 6, Αναγνωστου 16.

Σήμερα στις 16:00 η ομάδα αντιμετωπίζει την ομάδα του Πολυκρατη  (πρωταθλήτη  Σάμου)

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr