ΦΟΒ – Α.Ο.ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 63-72

Τμήμα Ανδρών Γ΄ Εθνική Κατηγορία 2020-2021

Σε ματς για γερά νεύρα εξελίχθηκε το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής και το πρώτο εντός έδρας για την ομάδα μας όπου δυστυχώς δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη. Ο Φιλοπρόοδος μπήκε από την αρχή ψυχωμένα στο ματς και με πολύ καλές άμυνες βρισκόταν πολύ κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες 38-38. Στην επανάληψη  το κακό ξεκίνημα του ΦΟΒ έδωσε διαφορά διψήφια στο Πικέρμι όμως η αλλαγή της άμυνας του ΦΟΒ (ζώνη) μπλόκαρε τον αντίπαλο και τρία λεπτά πριν το τέλος ο ΦΟΒ ισοφάρισε το παιχνίδι με τρίποντο του Αγγελίδη σε 62-62. Στα κρίσιμα όμως τελευταία λεπτά η έλλειψη συγκέντρωσης σε συνδυασμό με την κούραση καθώς και ο μεγάλος αριθμός των άστοχων βολών έφεραν την ήττα.  Παρόλα αυτά η ομάδα έδειξε πολύ καλά στοιχεία σε άμυνα και σε επίθεση και σε συνδυασμό με τη δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις, παρόλα τα προβλήματα που παρουσιάζονται, δείχνει ότι βρίσκεται σε ανοδική πορεία.

Δεκάλεπτα: 18-19, 20-19, 09-22, 16-12

ΦΟΒ (ΑΜΕΝΤΑΣ - ΕΣΚΙΔΗΣ) : Στογιλκοβιτς 4, Μπαγιωκας 2, Λαμπρινουδης 6(1), Λεγατος 12(2), Πατελιδας, Αγγελιδης 12(1), Γιαννάκος, Κοκκινακης, Τσιγκας 1, Παπαγεωργιου 15, Λεωδης, Χατζοβουλος 11.

Α.Ο ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ (ΠΟΥΛΙΔΗΣ) : Γεωργουτσος 23, Δελιος 10, Βογιατζής 8, Κουσουλας 7, Λαγουδακης, Μελας 4, Δαμιγος 2, Καπετάνιος 9(1), Παφιλη 5(1), Δαχρετζης 3, Παλασκας, Μαλερδος.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr