(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) ΑΙΓΕΑΣ Α' - ΦΟΒ 62 -29

Με ήττα έκλεισε ο 1ος γύρος  τους Πρωταθλήματος Κορασίδων για τον ΦΟΒ καθώς ηττήθηκε απο τον περσινό πρωταθλητή Αιγέα με σκορ 62-29.  Κακή αρχή για τα κορίτσια μας δίχως να μπορούν να φτάσουν υψηλή απόδοση και κυρίως τα πολλά λάθη στην άμυνα κόστισε την μεγάλη διαφορά στο σκορ. Κακό επίσης και το  τελευταίο δεκάλεπτο έχοντας 2 βασικές παίχτριες με 5 φάουλ και με τα υπόλοιπα κορίτσια δίχως να μπορούν να μειώσουν την διαφορά. Στο τέλος πήραν συμμετοχή και κορίτσια γεν. 2004 αποκτώντας έτσι λίγα λεπτά συμεμτοχής και εμπειρίας απο αυτο το παιχνίδι. Το κεφάλι ψηλά και στον 2ο γύρο σίγουρα θα είμαστε ακόμα καλύτερες.

Δεκάλεπτα: 13-2, 9-10, 16-7, 24-10

ΑΙΓΕΑΣ Α (Μ. Γιασεμή): Λοϊζου 9 (1), Ξενάκη 8, Τσούχλη 11(3), Φράσκου 2, Άγκο 10, Συρρή 2, Φιλιππάκη 2, Σταυρινούδη 2, Γιαννιώδη2

ΦΟΒ (Μ. Κατσάλα): Οικονόμου 4 , Ζαννίκου 2, Μαθιούδη Α, Χούλη, Φαφαλιού, Μπατή 12 (1), Κυπριάδη 1, Νταναϊ 4, Μαθιούδη Μ. 4

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr