(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) ΑΙΓΕΑΣ Β' - ΦΟΒ 49 - 41

Την ήττα γνώρισε η ομάδα κορασίδων του ΦΟΒ νωρίς το απόγευμα απο τον Αιγέα Β' με σκορ 49-41 στο κλειστό στάδιο. Αντιθέτως με τον προηγούμενο αγώνα με τον ΝΟΘ την περασμένη Κυριακή αυτη την φορά είδαμε κάκιστη εικόνα στο 1ο ημίχρονο κάνοντας πολλά λάθη στην άμυνα, έτσι η αντίπαλη ομάδα εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία μας στην ρακέτα και προηγήθηκε με +12π.. Στην επανάληψη διαφορετικό πρόσωπο απο τα κορίτσια μας ανεβάζοντας στροφές στην επίθεση αλλα πλέον ήταν αργά. Το τμήμα φυσικά να μην ξεχνάμε οτι αποτελείται μόνο απο 3 κορασίδες και όλες οι υπόλοιπες παγκορασίδες μέχρι γεν. 2005. Ευελπιστούμε καλύτερη εμφάνιση και καλύτερα αποτελέσματα στην συνέχεια. Επόμενο παιχνίδι κορασίδων είανι 18/11 με τον ΒΑΟΛ στις 18:00 στο Βούρειο.

Δεκάλεπτα: 13-5, 12-5, 14-11, 10-20

ΑΙΓΕΑΣ Β' (ΓΙΑΣΕΜΗ Μ. - ΓΙΑΣΕΜΗΣ Κ.): Αποστολή, Καλιγέρη 6, Τριανταφυλλάκη, Αγιωργούση, Μεργέ, Παππά, Γιαννιώδη 11, Μπάτση, Ντενάϊ 20, Καρατζάνου 9, Ζαφείρη, Τσατσαρώνη

ΦΟΒ (ΚΑΤΣΑΛΑ Μ. - ΜΠΑΤΗΣ Γ.): Οικονόμου 6, Ζαννίκου 2, Μαθιούδη Α., Χούλη Μ, Μπατή 13(1), Φραγκομίχαλου, Μαθιύδη Μ., Ντανάι 11, Μουσικού, Κυπριάδη 2

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr