(ΠΑΙΔΩΝ) ΦΟΒ – ΚΟΦΙΝΑΣ 74-32

Τελευταίο παιχνίδι του Α’ γύρου για το παιδικό μας τμήμα χθες το μεσημέρι στο βούρειο σε έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον (η ομάδα του Κοφινά έχει ήδη δυο μηδενισμούς) με αντίπαλο την αξιόμαχη ομάδα του Κοφινά. Οι παίδες μας από την αρχή είχαν τα ηνία στο σκορ μπαίνοντας δυνατά στο 1ο δεκάλεπτο και με ωραίες συνεργασίες , υπομονή στην επίθεση κατάφεραν να το τελειώσουν με ένα επιμέρους σκορ 17- 03, εν συνέχεια στο 2ο δεκάλεπτο τα παιδιά χαλάρωσαν, ταυτόχρονα η ομάδα του Κοφινά ανέβηκε επιθετικά και το ημίχρονο βρήκε το σκορ με διαφορά 14 πόντων 35-21. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε πάλι την απόδοση της και έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ με τον coach Λεγάτο να βρίσκει την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει διαφορά σχήματα, φθάνοντας στο τελικό σκορ 74-32. Συγχαρητήρια και στα παιδιά των δυο ομάδων για το θέαμα που προσέφεραν και αναμένουμε από πλευρά μας έναν δεύτερο γύρο με έναν ΦΟΒ ακόμα πιο δυνατό μια και πολλά παιδιά μας ήδη έχουν ενταχθεί στο εφηβικό μας τμήμα ενώ έχουν ξεκινήσει έναν μήνα τώρα και προπονήσεις με τους άνδρες μας δράττοντας την ευκαιρία που τους δίνει ο κόουτς Αμέντας.

Τα δεκάλεπτα: 17-03, 35-21, 52-29, 74-32.

ΦΟ Βροντάδου (Λεγατος): Κοκκινάκης 10(1), Καρύτης 17(1), Παιδούσης 18(1), Γανιάρης (9), Λεώδης Δ, Λεώδης Ν, Κατολέων 8, Ζαρκάδης 4, Αρμένης 8, Ροδίτης.

Κοφινας (Καλλιμανας): Σαρρης, Λουκας, Μελεκι 25, Μουλακης 1, Ξυντάρης, Γεμελος, Βιερο 2, Γιδακης, Μαλλας 4, Μονιος.

Κατασκευή ιστοσελίδων 2015 : Chiosstartup.com |-| Copyright Fovbc.gr